Nezařazené

Finance na vlastní bydlení


Jak získat nemovitost?
Pokud nevyděláváte miliony ročně, jen těžko si budete moct koupit byt nebo dům za hotové peníze. Proto si naprostá většina lidí brala a bere hypotéky. Podmínky pro její získání nebyly zase tak těžké, šlo jen o to aby člověk neměl dluhy a měl pravidelný příjem v dostatečné výši. Jenže protože byly hypotéky dostupné pro větší okruh lidí, mohli si je dovolit i lidé, kteří ji potom nezvládali splácet. Primárně by měla sama banka zhodnotit http://www.ovb.cz/financni-poradenstvi/zhodnoceni-majetku.html zda je pro ně klient rizikový nebo ne a podle toho se rozhodnout, zda hypotéku poskytne či nikoliv, ale faktem je, že se k ní opravdu dostalo hodně lidí. To vedlo k tomu, že že nemovitosti končily v exekučních dražbách a banky na tom ztrácely spousty peněz.

peníze bydlení

Protože se bankám logicky nelíbilo že mají starosti navíc a přicházejí o zisky, Česká národní Banka zasáhla a zpřísnila podmínky pro získání hypotéky natolik, že si ji naopak nemůže dovolit téměř nikdo. Banky v současné době začaly vyžadovat aby lidé měli naspořenou poměrnou část z ceny nemovitosti, kterou si chtějí koupit. Většinou šlo o 20 % což znamenalo, že banky chtěly po lidech stovky tisíc korun. Což je dost velký problém, pokud máte průměrné příjmy a platíte nájem. Mnoho bankéřů se realitních makléřů proti zpřísnění podmínek bojovalo, protože to znamenalo velmi citelné ochlazení realitního a hypotečního trhu. To bylo impulsem k tomu, aby došlo k pozvolnému rozvolnění takto drsných podmínek. Opět získá hypotéku větší počet žadatelů. Nicméně ani tak nemá k hypotéce každý dveře otevřené.

klíče k domu

Co vám brání v získání hypotéky?
Pro mnoho lidí je jedinou cestou nebankovní hypotéka Americka-nebankovni-hypoteka.cz
, protože banky odmítají dávat úvěry lidem, kteří mají záznamy v registrech dlužníků. Sem se dostanete pokud jste v exekuci nebo insolvenci, a o takové klienty logicky banky nestojí, protože jsou vysoce rizikoví.

Mohlo by se vám také líbit...