Nezařazené

Ošiďte vaše dítě a vezměte mu dudlík ze dne na den

Dětský pláč dokáže v rodičích a především v matce, vyvolat rozporuplné pocity o tom, jestli dělají správné rozhodnutí nebo naopak – nedělají chybu. Každé dítě používá pláč jako formu komunikace, i když je ta komunikace hlasitá, zničující a zdlouhavá. Existuje řada způsobů, jak proti breku bojovat a v nejlepším případě ho ztlumit. Jedním z nich je právě dudlík, na který nedá dopustit žádný rodič, kterému zachránil sluch, ale i dopřál chvilku klidu.Jak se ale takového pomocníka zbavit, když už jeho doba akutního používání skončila? Někdy je to opravdu nadlidský úkol!
batole a šneček

Bez dudlíku ani ránu!

Jsou děti, které ho milují a neudělají ani pár kroků bez toho, aniž by ho měly v puse. Takové děti ho berou jako součást jejich dětství a jako uklidňovací prostředek, který jim pomáhá být spokojené. Neexistuje možná přesná hranice, kdy se dítě musí svého šidítka vzdát, ale věk, který se už hodí spíše na mluvení než na dudání, mluví za vše.
„Závislákovi na dudání“ musíte nejdříve jasně vysvětlit, že už je načase se s jeho „kamarádem“ rozloučit.
Vždy mu předem dejte na známost, co chcete udělat, aby mohlo pochopit to, co se bude dít. Neberte mu ho tedy jen tak – tajně a beze slova s tím, že se ztratil. Tento způsob je pro dítě, které ho má v oblibě stresující a nese sebou nespokojenost a bolest nad ztrátou něčeho, co milovalo.
odložení dudlíků

Rázné rozhodnutí a už žádná cesta zpět

Po tom, co si se svým dítětem promluvíte a zdůrazníte mu, že od teď budete fungovat bez dudlíku, nastává období, které musíte přetrpět. S největší pravděpodobností se mu to nebude líbit a bude vám to dávat všemožně najevo, abyste začali mít výčitky, že jste udělali špatně.
Nejlépe uděláte, když budete trpěliví a počkáte na to, až si vaše dítě uvědomí, že to opravdu myslíte vážně.Možná to potrvá, ale jednou k tomu dospěje.
dudlík na větvičce
Na co však ani nepomýšlejte je to, že se vrátíte opět tam, kde jste začínali. I přes veškeré negativní chování, množství slz a probdělých nocí, mu zpátky dudlík do pusy nevracejte. Je to jediná šance na úspěch a uvidíte, že vaše dítě bez něho i o něco více dospěje.

Mohlo by se vám také líbit...