Nezařazené

Instalatér – to je i topenář

Zakoupili jste rekreační nemovitost, nebo máte to štěstí a zdědili jste ji po rodičích či prarodičích? A rádi byste ji rekonstruovali tak, aby byla obyvatelná celoročně? Někteří lidé to tímto způsobem řeší a stává se, že nakonec vymění bydlení v chatě za pobyt v městském bytě. Jednou z možností, jak celoroční užívání rekreačního objektu zajistit, je topení v podlaze, zhotovené od instalatéra z Prahy Servis vířivých van. V současné době se jedná o poměrně žádanou záležitost, jejíž výhody bychom si tu mohli v krátkosti shrnout.

úspora za vytápění

Nižší teplota vody v topném systému – v radiátorech ústředního topení se voda zahřívá na poměrně vysokou teplotu, přibližně 75 stupňů Celsia. V podlahovém topení je teplota vody výrazně nižší, což také ve finále přináší úsporu nejen na množství paliva, ale pochopitelně i financí.

topení v domě

Teplo je všude rovnoměrné – když rozehřejete radiátor a v domě je chladno, první teplo začne odtud proudit směrem kolmo vzhůru, tedy ke stropu. A vzhledem k tomu, že jde o poměrně malou plochu, tedy radiátor je ve svislé poloze, bude delší čas trvat, než se vyhřeje celá místnost. U stropu bude ovšem vždy tepleji, než u podlahy, a to díky fyzikálním zákonům, kdy teplý vzduch stoupá vzhůru, protože je lehčí. U podlahového topení se teplo šíří naopak z velké plochy, chladný vzduch se následně nestačí propadat k podlaze, kde je v provozu topení, a tím pádem je teplo v celém objemu místnosti rovnoměrně rozložené. Jinými slovy, máte stejné teplo jak na chodidla, kotníky, kolena i stehna, tak i na záda, krk a obličej.

Chodidla – chodidla patří k nejcitlivějším místům na těle, je zde velmi mnoho nervových vláken (což potvrzuje i lechtivost), a díky tomu nám mohou přinášet mnoho rozkoše. Právě proto jsou tolik účinné reflexní masáže bosých chodidel a podobný efekt na naši psychiku přináší i příjemné teplo z podlahového topení, kdy můžeme po podlaze chodit bosky. A to třeba i na kamenné či keramické dlažbě.

Mohlo by se vám také líbit...