Nezařazené

Rady od zkušených stěhováků se vám mohou hodit i v budoucnu

Co by vám poradili stěhováci, kteří mají za sebou mnoho let praktických zkušeností ze situací mnohdy obtížných i nestandardních? Vyzkoušejte rady od zkušených stěhováků Odnesto.cz. Na balení věcí vystačíte jen se dvěma fóliemi – sháníte pro balení věcí starý textil a hadry, noviny a časopisy, igelitové sáčky nebo dokonce hobliny? Pak na to klidně zapomeňte a pořiďte si pouze dvě fólie – bublinkovou a tenkou stretch – flexi. S tenkou fólií vystačíte na zabalení velkých předmětů, které se nevejdou do kartonových krabic, jako jsou zrcadla, rozebraný či celistvý nábytek, koberce, některá svítidla, ale třeba také akvárium, vysazená okna a velké spotřebiče (pračka a chladnička). Do bublinkové fólie pak zabalíte všechno ostatní od porcelánu po hračky a obuv. Kartonové krabice vám pronajmou stěhováci a možná, že vám zajistí i oba typy fólií, záleží na domluvě.

papírový karton pro stěhování

Nemordujte se s nábytkem – každá zakázka určená stěhovací firmě by měla klientům v první řadě ulevit od toho nejobtížnějšího. A tam patří zejména přenášení těžkých předmětů, například velkých spotřebičů, koberců a nábytku. Nábytek pouze vykliďte, aby v něm nic nezůstalo, včetně zásuvek i malých fochů, a je-li rozebíratelný, a necítíte-li se na to sami, požádejte o demontáž a zpětnou montáž stěhovací firmu. Stěhovací firmy jsou i pro tyto pracovní úkony pojištěné a poradí si i s obtížnými nábytkovými sestavami, jako jsou skříně na míru a kompletní kuchyně.

balení věcí před stěhováním

A co parkování? Poměrně často se zapomíná na parkování, zejména ve velkých městech, kde se za parkování musí platit. Stěhovací vozy vyžadují obvykle větší parkovací prostor, a tak si nejprve zjistěte, jak velký vůz bude při stěhování přítomen, a pak požádejte městský magistrát – odbor dopravy o parkovací výjimku. Žádost se podává s měsíčním předstihem, což je také lhůta, kterou mají úředníci k vyřízení vašeho konkrétního požadavku.

Mohlo by se vám také líbit...