Ženy

Řodičovská dovolená

My ženy to v životě nemáme vždycky úplně jednoduché. Já, když si vzpomenu třeba na svoji babičku, tak ta musela hodně nejenom pracovat. A vy si možná říkáte, že je to naprosto logické, že v dnešní době ženy musí pracovat. Ale když to tak ale vezmu, tak ženy ale vůbec nemusí přeci pracovat. Dnešní doba je taková, že se většinou muž stará o rodinu a žena se stará o domácnost. Tedy alespoň takhle to mám já a naprosto nám to doma v rodině vyhovuje. A to je asi to nejdůležitější. Sice já taky pracuji, ale pouze na poloviční úvazek. Protože s manželem máme čtyři děti, dvě z nich jsou ještě malé, takže nemůžu chodit úplně pravidelně každý den do práce na mnoho hodin. A babička taky pracovala. Měla ještě dvě malé děti se svým manželem. A ono to bývalo tak, že mateřská byla pouze asi jenom dva nebo tři měsíce. No, dokáže si to vůbec představit?

Babičky jsou silné ženy.

A v té době ještě neexistovaly žádné jesle. Tak si myslím, že ženy v té době to měly opravdu složité. Navíc ještě děda vždycky babičku honil do práce, aby měli více peněz. Oni si totiž nežili moc dobře a financí měli opravdu málo, takže babička, když už měla třeba tříměsíční dceru, tak ji musela brát s sebou do práce na pole. Babička pracovala odjakživa na poli, jinou práci tedy vůbec neznala.

Na své děti nedám dopustit.

Ale prý ji to moc bavilo, byla tam se ženami sranda. A vy se možná smějete, ale je to pravda. Zkuste se zeptat svých prarodičů anebo taky rodičů, jak na tom byli, když byli na mateřské dovolené a jak to měli s prací. Myslím si, zjisti budete překvapeni. Možná to už víte, už jste se o tom někdy bavili, ale vy, kteří to nevíte, tak si zkuste zavzpomínat, jak těžké to dříve měly ženy. To si dnešní muži, ale vlastně ani taky ženy, neumí vůbec přestavit. mys ženy dnes můžeme mít čtyři roky rodičovské dovolené, dřív to neexistovalo. Po šestinedělí hybaj do práce. Tak to dříve bylo.

Mohlo by se vám také líbit...