Nezařazené

Zábradlí ke schodišti

Bezpečnost

Jeho hlavní funkcí i co se týče historického hlediska je zvýšit bezpečnost při chůzi na schodech. Přeci jen se nám může zatočit hlava a podobně, přičemž riziko se úrazu se zvyšuje s únavou či nějakým aktuálním zraněním. Musíme pamatovat na to, že úraz na schodech nemusí končit vůbec hezky. U schodišť, která mají některou ze stran směrovanou volně do prostoru zabrání zábradlí tomu, abychom vypadli. Jestliže máme domácího mazlíčka či dítě, tak je potřeba zvolit vhodnou rozteč jednotlivých prutů, aby mezi nimi nepropadli.

schodiště se zábradlím

Dále slouží k tomu, abychom se hezky opřeli. Když jdeme třeba ráno ospalí z ložnice, tak se opřeme a výrazně snížíme riziko pádu. Je to pevná opora, která nás rozhodně nezradí. Tento prvek je rozhodně důležitý také z hlediska designu, protože činí samotné schodiště honosnější. Některé moderní designy jsou opravdu hezké, takže hezky zapadnou do interiéru jako celku.

Různé materiály

Když se podíváme na různá provedení, tak se u nich využívá jiných materiálů. Kromě vzhledu musíme dát důraz i na snadnou údržbu a dlouhou životnost. Jako první si můžeme zmínit hliník. Jak je známo, tak je celkem lehký a tím pádem zbytečně nezatěžuje schodiště. Navíc netrpí tolik na korozi, která umí běžné kovové zábradlí bez dostatečné povrchové ochrany dost zničit. Dále se můžeme setkat se skleněnou výplní.

dřevěné schodiště

Samozřejmě kombinace kovu a skla něco stojí, ale zase vyvodí luxusnější a prostornější dojem. Nerezové zábradlí má zase výhodu v tom, že nerez je známý svou odolností, protože odolává vlhku, slunci a mnoha dalším přírodním vlivům. Je sice dražší, ale díky jeho vlastnostem je cena rozhodne adekvátní. Navíc když kupujeme zábradlí, tak chceme, aby nám dlouho vydrželo. Jistě oceníte snadnou údržbu, protože stačí sem tam utřít hadříkem, ale rozhodně nepoužívejte agresivní prostředky.

Mohlo by se vám také líbit...