Produkty

Zásady keto stravování

Stejně jako v módě, i v oblasti diet fungují jisté trendy. Dříve to byla třeba dělená strava, dieta podle Margity nebo detox podle Mačingové. Nyní spoustu lidí našlo zalíbení ve stravování low carb nebo keto dietě. Pokud vám toto stravování vyhovuje, určitě vás potěší, že má pro tělo spoustu zdravotních benefitů. Ovšem jen tehdy, kdy člověk i za tohoto typu stravování jí skutečně vyváženě.

A v čem tedy keto stravování spočívá?

ořechy

Hlavní zásada keto stravování spočívá v tom, že vyřadíte z jídelníčku veškeré sacharidy. To znamená věci z mouky, rýži, těstoviny, brambory, pečivo, sladkosti ale i třeba ovoce. Ze začátku to bude pro vás těžké, pokud jste milovníky sacharidů a jste zvyklí je mít v jídelníčku celý život. Ale postupně si na tuto změnu zvyknete a za chvíli už vám ani nepřijde, že by vám něco chybělo. Další zásadou je, že byste si, alespoň ze začátku, neměli doslazovat jídlo a pití. Existují totiž i sladidla, která je možné používat při keto dietě, ale pro odvyknutí na sladkou chuť byste měli ze začátku raději pít a jíst bez těchto sladidel. Dodržujte dostatečně pitný režim. Nejen že je důležitý pro vaše tělo, ale také budete pociťovat menší hlad.

salát

A co máte tedy jíst? Mezi povolené potraviny patří libové maso, jako je kuřecí nebo krůtí. Dále mořské plody, do kterých řadíme třeba tuňáka, krevety, lososa a podobně. Dále jsou doporučené různé mléčné výrobky, a to polotučné či plnotučné. Vychutnat si tak můžete třeba bílé jogurty, tvarohy, cottage sýr a tak dále. Dále do svého jídelníčku zařaďte vejce, ořechy, tuky, jako třeba olivový olej nebo sádlo. Občas si můžete dopřát i ovoce, ale jen to s nízkým obsahem cukru, což jsou třeba borůvky nebo maliny. Zeleninu si také vybírejte tu s nízkým obsahem cukru, například okurky, brokolice, ředkvičky nebo špenát.

Necítíte se na to, abyste začínali keto dietu sami? Poté si můžete zakoupit balíčky ketomix https://www.bmikalkulacka.cz/ketonova-dieta/ketomix/.

Mohlo by se vám také líbit...