Společnosti

Plastový materiál

Často využívaný

Řada dílů se v současné době vyrábí z plastu, protože ten má jisté výhody. Jako první sem můžeme zařadit to, že nám u něj nehrozí koroze, což je významná výhoda, protože koroze poničila řadu různých strojů, automobilů a zařízení. Proto se z něj vyrábí třeba nádoby na vodu. Záleží na tom, o jaký druh plastu se jedná, přičemž některé odolávají jistým chemikáliím.

bagřík z plastu

Výhodou je rozhodně také její nízká hmotnost, protože třeba v automobilovém průmyslu se tak dosahuje nižší váze vozu, což má prospěšný vliv na rychlost, snížení spotřeby a tím emisí. Co se týče mechanických vlastností, tak jsou oproti kovu samozřejmě odlišné. Nemůžeme u nich čekat takové dovolená namáhání třeba na krut, ovšem k řadě účelům je to vyhovující materiál. I při výrobě je potřeba počítat s odlišnými vlastnostmi, takže třeba při obrábění je potřeba myslet na to, že materiál se snadněji zahřeje a příliš velká teplota samozřejmě způsobí jeho deformaci.

Vstřikování

Plasty se dají samozřejmě obrábět jako kov, ovšem až tolik to k vidění není. Využívá se totiž toho, že při určité teplotě jsou dobře tvárné. Samozřejmě záleží na tom, jakého tvaru chceme dosáhnout. Jestliže má být poměrně složitý, tak je ideální vstřikování. To funguje tak, že musíme mít přesnou formu, díky které plast dostane požadovaný tvar. Do této formy se nahřátý plast vstříkne. Vstřikovací nástroje HRO-tech musí samozřejmě bezchybně fungovat, abychom dosáhli požadovaného výsledku.

plastové figurky

Když dojde k nějaké poruše či je potřeba provést korekci, tak kontaktujte profesionála, protože když se na ně podívá a provede všechny potřebné úkony, tak my zase budeme moci vyrábět jednu součástku za druhou. Vstřikovací nástroje vyrábí pomocí moderního softwaru a snaží se dosáhnout co nejvíce optimálních výsledků. Jistě se s touto společností domluvíte a dosáhnete kvalitní výroby, a to zároveň s nízkými náklady.

Mohlo by se vám také líbit...