Společnosti

Tuzemská dovolená může být lepší, než zahraniční

Kdo nevlastní osobní automobil, může si jej pronajmout i na dovolenou. Pokud auto skutečně nepotřebujete ke každodennímu dojíždění do zaměstnání, a nakupujete většinu zboží přes Internet, ušetříte za pořizovací cenu vozu a dále pak za všechny poplatky spojené s jeho provozem a údržbou.

červené auto

S pronajatým autem máte méně starostí

Zdá se vám, že když si vypůjčíte auto z půjčovny aut v Praze autopujcovna-milan.cz, budete v permanentním stresu, protože není vaše, a nesmíte jej poškodit? Může to být právě naopak, když si sjednáte havarijní pojistku, protože vše ostatní vás pak už nemusí zajímat. O technický stav auta se nestaráte a nic neřešíte, žádné termíny prohlídek a výměn pneumatik, oleje atd.

Chce to jen vědět, kam a kdy vyrazit

V České republice je k dispozici mnoho lokalit, které by se vám mohly zamlouvat, ovšem chcete-li si volné dny užít tak, abyste nepotkávali stovky turistů, a nepřipadali si jako ve městě na pěší zóně, chce to vědět kdy se na dovolenou vypravit, a hlavně kam.

jízda lesem

Kdy – nejhorší situace je vždy v měsíci červenci, tehdy se do všech koutů republiky rozjede většina lidí, a bývají plné penziony, hotely i kempy. Nechte to raději na dobu pozdější nebo naopak ranější. Ideální je na dovolenou polovina června, tehdy je také již relativně teplo a hlavně jsou nejdelší dny v roce, kdy je slunce na obloze každý den více, než šestnáct hodin. Dobrý je také konec srpna, tehdy už jsou sice dny kratší, ale bývá stabilní slunečné počasí a celkem teplé.

Kam – hledáte-li větší klid, kde potkáte jen velmi omezený počet návštěvníků, vyhněte se raději vyhlášeným lokalitám, jako jsou některá horská centra v Krkonoších, na Šumavě a někde u vodních rezervoárů, jako je např. Máchovo jezero nebo přehrada Lipno, a vydejte se do míst také velmi atraktivních, ale méně známých, jako jsou např. Františkovy či Konstantinovy Lázně, Lužické hory, Jizerské hory, Borovansko, Novohradské hory, Česká Sibiř a Česká Kanada. Pokud to tu neznáte, budete mile překvapeni krásou okolní krajiny a přírodou, která vás bude obklopovat.

Mohlo by se vám také líbit...