Produkty

Vychutnání kávy

Chutná vám káva? Myslím si, že dobrou kávu si chce vychutnat opravdu každý. A třeba například já bych bez kávy opravdu nevstala. Kávu miluji a dopřávám si denně tak pět anebo šest šálku. A vy možná říkáte, že potom večer nemůžu vůbec spát a usnout. Jenomže vy jste na omylu. Já právě po kávě klidně usnu, a to klidně kdykoliv a kdekoliv. Káva na mě nemá vůbec žádný povzbuzující účinek, kávu mám pouze jenom na chuť, protože mi káva opravdu moc chutná. A víte, kdy jsem začala pít kávu úplně poprvé? Asi když mě bylo čtrnáct let. A to z toho důvodu, protože jsem měla velmi nízký tlak.

Káva dobře voní.

Pamatuji si, jak jsem dříve hodně omdlévala a byla jsem taky kvůli tomu dvakrát v nemocnici. Lékařka mi řekla, že na svůj věk nám velmi nízký tlak a že bych měla třeba pít kávu. A tak mi maminka vařila kávu. Jenomže moje máma je zvyklá, že kávu pije bez cukru, tak ji vnutila i mě. A jsem ráda, že tohle mě donutila dělat, protože nyní, jak piji velmi často dobrou kávu, tak bych asi měla o deset kilo víc, a to díky cukru. Jsem ráda, že piji dobrou kávu bez cukru a bez mléka. A tohle všechno jsem obkoukala od mámy a taky babičky.

Bez kávy nemůžu pracovat.

I když tedy musím říct, že první týden, kdy jsem pila kávu, jeden šálek denně, tak to pro mě byla muka. Byla to odporná chuť, ale později jsem si zvykla. Vemte si, že moje sestra pije taky dost kávu a sladí čtyři lžičky! To je pak dobrá káva? Myslím, že musí vnímat jen cukr a ne kávu, jinak bych to vůbec nechápala. Občas tedy na návštěvě si dám kapku čerstvého mléka, pro zpestření kávy. Jenomže doma jinak i v restauracích piji pouze kávu bez cukru. Chci si vychutnám dobrou kávu a ne, abych cítila cukr. Ale to záleží na každém, jak je a kávu zvyklý. Nicméně ale doporučuji si vychutnat skvělou kávu někde v klidu, protože káva se musí dobře vychutnávat. A kde si vychutnáte vy dobrou kávu?

Mohlo by se vám také líbit...