Produkty

Jaké české dárky věnovat cizincům?

Cizinci jistě velmi potěší dárek, který bude odrážet naši zemi. Na takových dárcích je vidět, že je dotyčný vybíral s rozmyslem a že je pyšný na svou zemi. V mnoha zemích takové vlastenectví dokážou velmi ocenit. Jen si dejte pozor, pokud o svých známých, které chcete obdarovat, víte dostatečné informace. Pak podle nich vybírejte dárek, aby se vám nestalo, že dáte alkohol zapřisáhlému abstinentovi a podobně.

Dobrý alkohol

Alkohol k České republice neodmyslitelně patří a tato skutečnost je známá po celém světě. Lahví vybraného alkoholu určitě uděláte radost, zvláště, pokud si dáte práci a přivezete ho dárkově zabalen nebo s vhodnými skleničkami. Můžete přivést typickou českou slivovici, na kterou vaši blízcí určitě jen tak nezapomenou, potěšit někoho sadou vybraných piv z českých pivovarů nebo třeba dobrým moravským vínem.

pivo

Motivy českých ilustrací

Chcete ukázat, kolik má naše země skvělých českých umělců? Potom můžete obdarovat někoho upomínkovými předměty s vyvedenými ilustracemi od našich ilustrátorů či umělců. Nejznámější je asi motiv Krtečka, kterého milují lidé po celém světě, a to především asijské země, kdo je tento motiv velmi populární, stejně tak jako obrázky Josefa Lady. Pokud chcete něco více „uměleckého“, zvolte něco s obrazy Alfonse Muchy.

čokoláda

České dobroty

Ukažte, že se naše země nemá za co stydět ani v oblasti jídla. Výborným dárkem jsou například dušené houby, pokud patříte mezi houbaře. V jiných zemích by lidi ani nenapadlo vyrazit si na houby, proto to pro ně bude téměř vzácnost. Potěšit je můžete také českým nápojem Kofolou, který bude možná pro milovníky klasické Coly trochu šok. Nebo co takhle balení typicky českých lázeňských oplatek? Jestli něčím Česká republika vyniká, tak je v cukrovinkách. Proto neuděláte chybu, když přivezete jakoukoliv, která je původem z Česka.

Mohlo by se vám také líbit...