Produkty

Všechno kolem nás je chemie

Možná si už nepamatujete ze základní školy z chemie vůbec nic, možná si pamatujete jen nějaký vydařený či nevydařený pokus chemikáře, který vám připadal jako nejpodivnější člověk na světě, ale věřte, chemie je všude kolem vás. Celý náš svět se skládá z chemických prvků. Některé se vyskytují přirozeně a některé byly vytvořeny uměle. A po pravdě řečeno, rozumí tomu jen skuteční odborníci na vědu, které se říká chemie.

chemie

Chemie je všude kolem nás a prostupuje do řady dalších průmyslů a odvětví.

Udržet si zdraví, je jedním z pro člověka nejdůležitějších problémů. Proto tady máme řadu farmaceutických firem, které vyvíjejí stále dokonalejší léky na všechny choroby, které člověka mohou trápit. Bohužel nemoci se objevují stále nové a nové a na některé, např. na rakovinu nebo AIDS stále na ten správný lék čekáme. Ale i obyčejnou bolest hlavy zaháníme chemicky vyrobeným lékem a jak jsme za něj při úporných bolestech vděční.

Chemický průmysl to je také výroba barev a nátěrů, které chrání dřevo, ale i zdi našich domovů, ať z vnějšku nebo z vnitřku. Namíchat to správné složení, které bude hubit škůdce, nebo dá stěně protiplísňovou ochranu, to je úkol pro chemika. §

chemie

Chemie nastupuje i při výrobě nebezpečných kyselin, jako je kyselina sírová nebo chlorovodíková, které jsou nezbytné např. při výrobě počítačových komponentů nebo při moření plechů. A jak tyto nebezpečné chemikálie převážet? Opět nastupuje chemie a uměle vytvořené plasty. Kontejnery pro chemický průmysl Schoellerallibert, jsou odolné nejen samotné chemikálii, ale plast má i výborné pevnostní vlastnosti. Spoustu chemie máme v i našich domácnostech. Stačí se kouknout na všechny ty čistící prostředky, které používáme v kuchyni, koupelně a na WC. A o potravinách ani nemluvě. Veškeré konzervanty, barviva a ztužovače jsou výrobky, které bychom bez chemie a jejich zákonitostí neměli.

Mohlo by se vám také líbit...