Společnosti

Je vám potřeba instalatér?

Mnohé z toho, co my lidé potřebujeme, se dá řešit i nějak alternativně. Pokud to nejde tak, udělá se to onak, pokud se to nedá sehnat jedním způsobem, zařídí se to způsobem jiným. Ale ne vždy to znamená, že lze sehnat dostatečně kvalitní nebo přímo dokonalou náhradu.

Vezměte si třeba takové instalatéry. Za co všechno jim vděčíme! A i když by se i tito vlastně dali postrádat, nikdo to nechce. Každý chce raději využívat instalatérské služby, než aby si to, co nám tito zajišťují, zařídil nějak jinak. Protože dokonalá náhrada jejich práce zkrátka není.

kohoutek na zdi

Na vodovod jsme si třeba doma zvykli a bereme ho jako běžnou věc. A i když by bylo možné ho oželet, nikdo to nechce. Protože to abychom pak chodili někam k přírodním vodním zdrojům a vodu si odtud domů nosili, to abychom se někde venku snad i myli, prali… Takže tady by alternativa byla, ale nestála by za nic.

Nebýt instalatérů, neměli bychom ale ani kanalizaci. A kam bychom pak vypouštěli vodu, kterou bychom si domů nějak dopravili? Jak bychom se zbavovali splašků, jak bychom chodili na toaletu? To si snad raději ani nebudeme představovat, že? I zde by se to sice vyřešilo i bez plodů práce instalatérů, ale opět by to nebylo dokonalé alternativní řešení.

WC na louce

A podobně bychom na tom byli i v případě praček, myček, bojlerů, vodovodních baterií, umyvadel, sprchových koutů atd. Bez instalatérů bychom je neměli a rázem by bylo po komfortu, který už dnes považujeme obvykle za běžný.

A proto je dobré, že instalatéry máme. Je lepší je mít než nemít. A nejlepší pochopitelně je, když je nám šikovný instalatér nonstop k dispozici. Protože i když máme všechno, co od instalatérů potřebujeme, jeden nikdy neví, kdy se co pokazí. A i v případě havárií jsou pak takoví instalatéři k nezaplacení. Protože i pak je skutečností, že dokud neodvedou svůj díl práce, sice to nějak přečkáme, ale nebude to rozhodně ono.

Mohlo by se vám také líbit...