Produkty

Předcházejte bolestem bederní páteře skoky na trampolíně

Bederní páteř je jedním z nejslabších článků lidského těla, jestliže mu nedopřejeme dostatek pohybu. Jakmile to přeháníme se sedavým zaměstnáním a máme ochablé břišní a zádové svaly, začne na páteř v oblasti beder působit prostřednictvím zemské gravitace hmotnost našeho těla a páteř bude přetížena. Není na to původně stavěna, vždyť bylo počítáno s tím, že zdravý člověk se dostatečně hýbe, cvičí, sportuje e nebo manuálně pracuje.

skoky na trampolíně

Bolesti bederní páteře mohou být velmi nepříjemné a mohou ovlivnit náš život a posunout jej do roviny, kterou si nikdo z nás nepřeje a tak je rozumnější začít se sebou něco dělat, dokud je čas.

Leh sedy – dopřejte si každý den alespoň pár cviků na břišní svalstvo. Jednak pomohou s odbouráváním přebytečného tuku, a pak zpevní břicho tak, že vás páteř přestane zlobit. K břišním svalům však potřebujete zpevnit i ty zádové.

dívka na trampolíně

Mrtvý tah – s tím začínejte velmi opatrně a postupně přidávejte na hmotnosti zátěže. Cvik spočívá ve zvedání břemene z podlahy, a to tak, že jej provádíte s uvolněnými pažemi a zvedáte se pouze pomocí zádových svalů. Cvičení je velmi účinné a provádějte jej alespoň obden.

Trampolína – skákání na trampolínách má příznivý vliv na vnitřní svaly břicha i zad včetně těch, které se hůře procvičují výše zmíněnými cviky. Stačí denně pět minut skákání a brzy na sobě pocítíte změnu k lepšímu.

Problémy s plochou nohou

Víte. Že ploché nohy mají značný vliv na bolesti v bedrech? Kdo má ploché nohy, má narušené i držení těla a nejvíce trpí právě páteř. Nebudou vám nic platné svaly břicha a zad, pokud si nesrovnáte chodidla, resp. nevybudujete zpět jejich přirozené vyklenutí – příčné i podélné.

Skákání na trampolínách je pro vaše chodidla doslova balzám, podmínkou je, abyste skákali vyzutí z bot a z bezpečnostních důvodů vysvlékli ponožky a skákali zcela naboso.

Mohlo by se vám také líbit...